Лутеница – 500гр

Лутеница 500 гр

Слој пиперки, слој домати, како спомени ги ниже овој рецепт од кујната на баба и дедо. Нашата бајковита лутеница е како зона меѓу реалноста и сонот, во секој залак носи потсетување колку е спокојно да си дома. Кога ќе ја отвориш ќе разбереш дека читаш семејна историја онолку колку што уживаш јадејќи ја.

Z6M_1675

Состав:

– печена црвена пиперка
– домат
– магданос
– лук
– сончогледово масло
– сол
– шеќер
– оцет

Нутритивни вредности на 100 гр.

– Енергетска вредност604кJ/144kcal
– Масти7.5 гр.
– Заситени масни киселини0.8 гр.
– Јаглен хидрати17 гр.
– Шеќери5.2 гр.
– Сол1.6 гр.
– Диетални влакна
2.4 гр.
– Протеини
0.0 гр.
– Влага68.89 %
– Пепел1.98 гр.

 Логистички информации

– Бруто тежина790 гр
– Транспортен пакет12/1
– Број на пакети по палета96
– Број на пакети во ред12
– Број на редови по палета8
– Бруто тежина на пакет9.68 кг
– Нето тежина на пакет6 кг
– Бруто тежина на палета930,36 кг
– Нето тежина на палета576 кг