Пинџур – 580мл

Пинџур 580 мл

Токму како некогаш кога добро се јадеше, нашиот пинџур, изработен од мешавина на првокласен зеленчук е налик временска машина. Или уште подобро – безвременски вкус кој ќе те однесе на прошетка назад низ минатото и повторно ќе те приземји во сегашноста, со врвен квалитет кој очигледно ја навестува и иднината.

Z6M_2747

Состав:

– печена пиперка
– домат
– модар патлиџан
– морков
– магданос
– сончогледово масло
– сол
– шеќер

Нутритивни вредности на 100 гр.

– Енергетска вредност465kJ/111kcal
– Масти6.0 гр.
– Заситени масни киселини2.0 гр.
– Јаглен хидрати14 гр.
– Шеќери2.0 гр.
– Диетални влакна1.0 гр.
– Протеини0.0 гр.
– Сол1.2 гр.
– Влага77.5 %

 

 Логистички информации

– Бруто тежина864 гр
– Транспортен пакет12/1
– Број на пакети по палета81
– Број на пакети во ред9
– Број на редови по палета9
– Бруто тежина на пакет10.1 кг
– Нето тежина на пакет6.96 кг
– Бруто тежина на палета825.24 кг
– Нето тежина на палета536.76 кг