Лутеница – 300гр

Лутеница 300 гр

Слој пиперки, слој домати, како спомени ги ниже овој рецепт од кујната на баба и дедо. Нашата бајковита лутеница е како зона меѓу реалноста и сонот, во секој залак носи потсетување колку е спокојно да си дома. Кога ќе ја отвориш ќе разбереш дека читаш семејна историја онолку колку што уживаш јадејќи ја.

Z6M_1680

Состав:

– печена црвена пиперка
– домат
– магданос
– лук
– сончогледово масло
– сол
– шеќер
– оцет

Нутритивни вредности на 100 гр.

– Енергетска вредност604кJ/144kcal
– Масти7.5 гр.
– Заситени масни киселини0.8 гр.
– Јаглен хидрати17 гр.
– Шеќери5.2 гр.
– Диетални влакна2.4 гр.
– Протеини0.0 гр.
– Сол1.6 гр.
– Влага68.89 %
– Пепел1.98 гр.

 Логистички информации

– Бруто тежина513 гр
– Транспортен пакет12/1
– Број на пакети по палета150
– Број на пакети во ред15
– Број на редови по палета10
– Бруто тежина на пакет6.556 кг
– Нето тежина на пакет3.6 кг
– Бруто тежина на палета983.4 кг
– Нето тежина на палета540 кг