Малиџано луто – 300гр

Малиџано луто 300 гр

Покрај совршено одбраните зеленчукови дарови, како нивна верна придружба во оваа тегла слета и цела армија од небројни сончеви зраци. Така се роди и порасна нашето малиџано со препознатлива зеленикава нијанса и мека душа, но борбен и пецкав вкус за сите авантуристи кои потскокнуваат во еуфорија од лутата текстура.

Z6M_1812

Состав:

– печена зелена пиперка
– лута пиперка
– печен модар патлиџан
– сончогледово масло
– сенф
– шеќер
– сол

Нутритивни вредности на 100 гр.

– Енергетска вредност860kJ/205kcal
– Масти15 гр.
– Заситени масни киселини0.9 гр.
– Јаглен хидрати11 гр.
– Шеќери2.7 гр.
– Диетални влакна2.3 гр.
– Протеини2.1 гр.
– Сол1.8 гр.
– Влага79.08 %
– Пепел3.42 гр.

 Логистички информации

– Бруто тежина513 гр
– Транспортен пакет12/1
– Број на пакети по палета150
– Број на пакети во ред15
– Број на редови по палета10
– Бруто тежина на пакет6.36 кг
– Нето тежина на пакет3.6 кг
– Бруто тежина на палета973.4 кг
– Нето тежина на палета540 кг