Слатко од зрела смоква – 650гр

Слатко од зрела смоква 650 гр.

Вкус за сите времиња и генерации, кој елегантно и одлучно чекори низ димензијата на просторот и времето. Локално, домашно, а со реноме на светски патник. Усовршено до детали, асоцирано со фини седенки и кафе муабети. Слаткото од смокви од нашата домашна кујна е адут кој треба да го поседуваат сите домаќинства собескомпромисни стандарди.
Тогаш, зошто уште чекаш?

Z6M_3994-1

Состав:

– зрела смоква 70%
– шеќер
– вода
– лимонска киселина

Нутритивни вредности на 100 гр.

– Енергетска вредност1189kJ/284kcal
– Содржина на масти0.0 гр.
– Заситени масни киселини0.0 гр.
– Јаглен хидрати69 гр.
– Шеќер50 гр.
– Диетални влакна2.2 гр.
– Вкупно протеини1.6 гр.
– Сол0.03 гр.

 

Логистички информации

– Бруто тежина940 гр
– Транспортен пакет12/1
– Број на пакети по палета96
– Број на пакети во ред12
– Број на редови по палета8
– Бруто тежина на пакет11.8 кг
– Нето тежина на пакет7.8 кг
– Бруто тежина на палета1145.11 кг
– Нето тежина на палета748.8 кг