Лутеница лута – 300гр

Лутеница лута 300 гр

Набравме органски пиперки во изобилие од виножитните бавчи на нашата земја, ги испековме со фантастична вештина и им додадовме малку божествен оган за да ја искреираме оваа пламена креација. Со нашата лута лутеница и боговите несомнено би правеле гозба, но предноста е твоја, ако добро те служи брзината на чекорот.

Z6M_1694

Состав:

– печена црвена пиперка
– печена лута пиперка
– домат
– магданос
– лук
– сончогледово масло
– сол
– шеќер
– оцет

Нутритивни вредности на 100 гр.

– Енергетска вредност604кJ/144kcal
– Масти7.5 гр.
– Заситени масни киселини0.8 гр.
– Јаглен хидрати17 гр.
– Шеќери5.2 гр.
– Диетални влакна2.4 гр.
– Протеини0.0 гр.
– Сол1.6 гр.
– Влага68.89 %
– Пепел1.98 гр.

 

 Логистички информации

– Бруто тежина513 гр
– Транспортен пакет12/1
– Број на пакети по палета132
– Број на пакети во ред13
– Број на редови по палета11
– Бруто тежина на пакет6.36 кг
– Нето тежина на пакет3.6 кг
– Бруто тежина на палета840,6 кг
– Нето тежина на палета475,2 кг