Закуска – 490гр

Закуска 490 гр

Замисли си домашна трпеза за твој мерак скроена и збогатена со нашата неповторлива закуска, добра музика која го исполнува просторот и ти ја мекнее душата, со сите твои сакани околу тебе наздравуваш за животот. Убавината на овие мигови ќе те храни уште долго, зашто си човек кој ја има на дофат вистинската состојка за среќа.

Z6M_1697

Состав:

– печена црвена пиперка
– магданос
– лук
– сончогледово масло
– сол
– шеќер
– оцет

Нутритивни вредности на 100 гр.

– Енергетска вредност138kJ/33kcal
– Масти9.5 гр.
– Заситени масни киселини0.9 гр.
– Јаглен хидрати11 гр.
– Шеќери4.2 гр.
– Диетални влакна2.3 гр.
– Протеини0.0 гр.
– Сол1.8 гр.
– Влага73.03 %
– Пепел2.10 гр.

 Логистички информации

– Бруто тежина797 гр
– Транспортен пакет12/1
– Број на пакети по палета96
– Број на пакети во ред12
– Број на редови по палета8
– Бруто тежина на пакет9.76 кг
– Нето тежина на пакет5.88 кг
– Бруто тежина на палета938,4 кг
– Нето тежина на палета564,48 кг