Закуска – 300гр

Закуска 300 гр

Замисли си домашна трпеза за твој мерак скроена и збогатена со нашата неповторлива закуска, добра музика која го исполнува просторот и ти ја мекнее душата, со сите твои сакани околу тебе наздравуваш за животот. Убавината на овие мигови ќе те храни уште долго, зашто си човек кој ја има на дофат вистинската состојка за среќа.

Z6M_1700

Состав:

– печена црвена пиперка
– магданос
– лук
– сончогледово масло
– сол
– шеќер
– оцет

Нутритивни вредности на 100 гр.

– Енергетска вредност138kJ/33kcal
– Масти9.5 гр.
– Заситени масни киселини0.9 гр.
– Јаглен хидрати11 гр.
– Шеќери4.2 гр.
– Диетални влакна2.3 гр.
– Протеини0.0 гр.
– Сол1.8 гр.
– Влага73.03 %
– Пепел2.10 гр.

 Логистички информации

– Бруто тежина513 гр
– Транспортен пакет12/1
– Број на пакети по палета150
– Број на пакети во ред15
– Број на редови по палета10
– Бруто тежина на пакет6.556 кг
– Нето тежина на пакет3.6 кг
– Бруто тежина на палета983.4 кг
– Нето тежина на палета540 кг