Закуска лута – 490гр

Закуска лута  490 гр

Сензационална и по рецептура проверено традиционална, нашата лута закуска ќе те натера бесрамно да си ги излижеш прстите и да провериш дали си набавил доволно залихи. Како секој непоправлив обожавател на интригантни вкусови, кој никогаш не прави компромис за квалитет, ти не заслужуваш ништо помалку од ова пикантно ремек-дело од нашата домашна кујна.

Z6M_1719

Состав:

– печена црвена пиперка
– лута пиперка
– магданос
– лук
– сончогледово масло
– сол
– шеќер
– оцет

Нутритивни вредности на 100 гр.

– Енергетска вредност130kJ/31kcal
– Масти10 гр.
– Заситени масни киселини0.9 гр.
– Јаглен хидрати11 гр.
– Шеќери4.2 гр.
– Диетални влакна2.3 гр.
– Протеини1.7 гр.
– Сол1.8 гр.
– Влага73.03 %
– Пепел2.10 гр.

 Логистички информации

– Бруто тежина780 гр
– Транспортен пакет12/1
– Број на пакети по палета96
– Број на пакети во ред12
– Број на редови по палета8
– Бруто тежина на пакет9.76 гр
– Нето тежина на пакет5.88 кг
– Бруто тежина на палета938.4 кг
– Нето тежина на палета564.48 кг