Пинџур лут – 580мл

Пинџур лут  580 мл

Што би била една домашна кујна без легендарните рецепти оставени како богато наследство од нашите претци? Една таква скапоценост со која растеле генерациите пред нас низ стотици години, а денес гордо припаѓа на твоето мени, е нашиот фамозен лут пинџур.
Толку освојува што и ти ќе станеш верен раскажувач на неговата легенда.

Z6M_2758

Состав:

– печена пиперка
– домат
– модар патлиџан
– морков
– магданос
– сончогледово масло
– сол
– шеќер

Нутритивни вредности на 100 гр.

– Енергетска вредност465kJ/111 kcal
– Масти6.0 гр.
– Заситени масни киселини2.0 гр.
– Јаглен хидрати14 гр.
– Шеќери2.0 гр.
– Диетални влакна1.0 гр.
– Протеини0.0 гр.
– Сол1.2 гр.

 

 Логистички информации

– Бруто тежина864 гр
– Транспортен пакет12/1
– Број на пакети по палета81
– Број на пакети во ред9
– Број на редови по палета9
– Бруто тежина на пакет10.1 кг
– Нето тежина на пакет6.96 кг
– Бруто тежина на палета825.24 кг
– Нето тежина на палета563.76 кг