Слатко од портокал – 390гр

Слатко од портокал 390 гр

Летото мириса на љубов и авантура, затоа го овековечивме во секој грижливо избран портокал кој гордо парадира кон тебе искапен во неповторлива арома. Секое парче носи возбудлива свежина, но и витаминска експлозија која долго одекнува. Ти ја нудиме оваа витална есенција, како дар, но и лек во дни обоени од носталгија.

Z6M_1949

Состав:

– портокал 70 %
– вода
– шеќер
– лимонска киселина

Нутритивни вредности на 100 гр.

– Енергетска вредност1210kJ/294kcal
– Содржина на масти0.0 гр.
– Заситени масни киселини0.0 гр.
– Јаглен хидрати71 гр.
– Шеќер69 гр.
– Диетални влакна0.0 гр.
– Вкупно протеини0.6 гр.
– Сол0.0 гр.

 

Логистички информации

– Бруто тежина603 гр
– Транспортен пакет12/1
– Број на пакети по палета132
– Број на пакети во ред12
– Број на редови по палета11
– Бруто тежина на пакет7.42 кг
– Нето тежина на пакет4.68 кг
– Бруто тежина на палета980.52 кг
– Нето тежина на палета617.76 кг