Закуска лута – 300гр

Закуска лута 300 гр

Сензационална и по рецептура проверено традиционална, нашата лута закуска ќе те натера бесрамно да си ги излижеш прстите и да провериш дали си набавил доволно залихи. Како секој непоправлив обожавател на интригантни вкусови, кој никогаш не прави компромис за квалитет, ти не заслужуваш ништо помалку од ова пикантно ремек-дело од нашата домашна кујна.

Z6M_1720

Состав:

– печена црвена пиперка
– лута пиперка
– магданос
– лук
– сончогледово масло
– сол
– шеќер
– оцет

Нутритивни вредности на 100 гр.

– Енергетска вредност130kJ/31kcal
– Масти9.55 %
– Заситени масни киселини0.91 %
– Јаглен хидрати10.88 %
– Шеќери4.18 %
– Сол1.81 %
– Целулоза2.30 %
– Влага73.03 %
– Пепел2.10 %

 Логистички информации

– Бруто тежина513 гр
– Транспортен пакет12/1
– Број на пакети по палета150
– Број на пакети во ред15
– Број на редови по палета10
– Бруто тежина на пакет6.556 кг
– Нето тежина на пакет3.6 кг
– Бруто тежина на палета983.4 кг
– Нето тежина на палета540 кг