Ајвар – 500гр

Ајвар 500 гр

Секаде, секогаш, сам или со некого – нашиот ајвар ќе те однесе на најубавото гурманско патување за сетилата, за кое долго ќе сакаш да раскажуваш и одново да му се навраќаш. Магијата на врвниот рецепт е проткаена во секоја една внимателно селектирана пиперка. Ова е поезија во тегла, испишна со јазикот на традицијата.

Z6M_1624

Состав:

– печена црвена пиперка
– печен модар патлиџан
– сончогледово масло
– оцет
– шеќер
– сол

Нутритивни вредности на 100 гр.

– Енергетска вредност578kJ/138 kcal
– Масти9.55 %
– Заситени масни киселини0.91 %
– Јаглен хидрати10.88 %
– Шеќери4.18 %
– Сол1.81 %
– Целулоза2.30 %
– Влага73.03 %
– Пепел2.10 %

 Логистички информации

– Бруто тежина790 гр
– Транспортен пакет12/1
– Број на пакети по палета100
– Број на пакети во ред15
– Број на редови по палета7
– Бруто тежина на пакет9,48 кг
– Нето тежина на пакет6 кг
– Бруто тежина на палета988 кг
– Нето тежина на палета600кг