Слатко од тиква со ореви и грозје – 390гр

Слатко од тиква со ореви и грозје 390 гр

Со цел да ти ги разведриме тмурните денови и избркаме облаците ја создадовме оваа моќна мешавина со херојски својства – нашето слаткото од тиква со ореви и грозје или подобро познато како „трио фантастико“!
Не само што ќе ти го заслади денот и расположението, овој микс целосно ќе те рестартира со својата неверојатна хранлива вредност.

Z6M_2030

Состав:

– тиква 70 %
– ореви
– грозје
– вода
– шеќер
– лимонска киселина

Нутритивни вредности на 100 гр.

– Енергетска вредност1210kJ/289kcal
– Содржина на масти0.1 гр.
– Заситени масни киселини0.1 гр.
– Јаглен хидрати71 гр.
– Шеќер69 гр.
– Диетални влакна1.0 гр.
– Вкупно протеини1.3 гр.
– Сол0.0 гр.

 

Логистички информации

– Бруто тежина603 гр
– Транспортен пакет12/1
– Број на пакети по палета132
– Број на пакети во ред12
– Број на редови по палета11
– Бруто тежина на пакет7.35 кг
– Нето тежина на пакет4.68 кг
– Бруто тежина на палета971.28 кг
– Нето тежина на палета586.08 кг