Ајвар – 300гр

Ајвар 300 гр

Секаде, секогаш, сам или со некого – нашиот ајвар ќе те однесе на најубавото гурманско патување за сетилата, за кое долго ќе сакаш да раскажуваш и одново да му се навраќаш. Магијата на врвниот рецепт е проткаена во секоја една внимателно селектирана пиперка. Ова е поезија во тегла, испишна со јазикот на традицијата.

Z6M_1648

Состав:

– печена црвена пиперка
– печен модар патлиџан
– сончогледово масло
– оцет
– шеќер
– сол

Нутритивни вредности на 100 гр.

– Енергетска вредност578kJ/138 kcal
– Масти9.6 гр.
– Заситени масни киселини0.9 гр.
– Јаглен хидрати11 гр.
– Шеќери4.2 гр.
– Диетални влакна2.3 гр.
– Протеини0.0 гр.
– Сол1.8 гр.
– Влага73.03 %
– Пепел2.10 гр.

 

 Логистички информации

– Бруто тежина513 гр
– Транспортен пакет12/1
– Број на пакети по палета150
– Број на пакети во ред10
– Број на редови по палета10
– Бруто тежина на пакет6,36 гр
– Нето тежина на пакет3,6 кг
– Бруто тежина на палета973,4 кг
– Нето тежина на палета540 кг